Rinnapiima säilituskotid

Rinnapiima säilituskotid
Kas Lansinoh'i rinnapiima kotid on BPA vabad?
Jah, Lansinohi rinnapiima kotid on 100% ohutust plastikust ja ei sisalda plastifikaatoreid. Täpsemalt on need tehtud FDA poolt heaks kiidetud Food Grade LDPE’st (madala tihedusega polüetüleen) ja LLDPE’st (lineaarne madala tihedusega polüetüleen), mis on 3mm paks. Seda tüüpi plastik on BPA-vaba.
 
Mis tüüpi plastikust on Lansinoh'i kotid tehtud ja kas need on ümbertöödeldavad?
Lansinohi rinnapiima kotid on 100% ohutust plastikust ja ei sisalda plastifikaatoreid. Täpsemalt on need tehtud FDA poolt heaks Food Grade LDPE’st (madala tihedusega polüetüleen) ja LLDPE’st (lineaarne madala tihedusega polüetüleen), mis on 3mm paks. Seda tüüpi plastik on BPA-vaba.
Lansinoh rinnapiima kotid on ümbertöödeldavad. Need kuuluvad #4 taaskasutatavasse kategooriasse, mis hõlmab kotte, kaubakotte, farmaatsiatööstust, pakendamist jne.
 
Kas ma võin soojendada piima mikrolaineahjus, kui see on teie piimakotis?
Ei, rinnapiima soojendamine mikrolaineahjus pole kunagi soovitatav, sest see hävitab väärtuslikud toitained ja vitamiinid.
 
Kas teie kotid on korduvkasutatavad?
Lansinoh rinnapiima kotid on loodud ühekordseks kasutamiseks.
 
Kas ma saan pumbata piima otse Lansinoh® rinnapiima kotti?
Kuna Lansinoh rinnapiima kotid on kahekordse minigrip kinnitusega, siis need ei sobi otse rinnapumba külge, kuid võib kasutada otse pumpamiseks, kui oled nõus hoidma kotti kahe käega pumba küljes.
 
Milline on parim viis nendes piima säilitamiseks?
Soovitame säilitamiseks need pikali külmutada. Rinnapiima kotid võib panna otse sügavkülma. Plastik võib mõnikord sügavkülmiku seina külge kinni külmuda (eriti kui see on natuke märg), soovitame asetada kotid mõnda karpi. See kaitseb kotte kokku puutumast teiste külmutatud asjadega.
 
Kuidas sulatada piima külmutatud kotis?
Piima sulatamise juures tuleb meeles pidada, et piima peab sulatama nii aeglaselt, kui võimalik, et säilitada kõiki väärtuslikud toitained. Kui asetad kotid pikali külmkappi on hea see, et sulatamine võtab vähem aega. Meie kottides külmutautud rinnapiima on võimalik sulatada külmkapis või toatemperatuuril. Võite panna suletud koti kaussi, kus on soe kraanivesi, kuid ei tohi kunagi kasutada väga kuuma või keevat vett. Samuti ei tohi piima sulatada mikrolaineahjus, sest see protsess hävitab kasulikud ained. Soovitame külmutada piim pikali asendis, sest  see muudab sulatamise protsessi kiiremaks ja lihtsamaks.
 
Mida teha, kui piim haiseb sulatamise ajal?
Juhendudes La Leche League International "Breastfeeding Question and Answer" raamatust: Harvadel juhtudel mõned emad, kes on külmutanud enda piima hilisemaks kasutamiseks on avastanud, et kõik nende külmutatud piim on rääsunud. See juhtub siis, kui ema toodab piima, milles on kõrge lipaasi tase - ensüüm, mis lagundab piimas olevat rasva. Sõltuvalt lipaasi tasemest piimas, mõned emad on märganud rääsunud lõhn pärast piima külmutamist külmikus, teised aga alles siis, kui piim on olnud külmunud mõnda aega.
Soovitatakse, et iga ema, kes plaanib külmutada oma piima, peaks külmutama mõned testimiseks ja sulatama need mõne nädal pärast. Kui piim haiseb rääsunult võib olla vaja seda kuumutada enne külmutamist, et lipaasi tegevust vähendada piimas. Kuumutada tuleks kohe pärast piima välja pumpamist ning peale seda tulek see kiiresti jahutada ja külmutada. Kuumutamine aeglustab lipaasi. Kui piim on juba rääsunud lõhnaga, siis ükski vahend ei aita selle vastu.
 

Inform Group Estonia on Lansinoh'i ametlik maaletooja ja esindaja Eestis. 

Inform Group Estonia OÜ
Mob +370 620 84494
www.inform.ee
info@inform.ee